Komentarze, rozważania, opinie, porównania.
Blog > Komentarze do wpisu

Panie Pośle Suski: proszę myśleć, to nie boli (!)

Nasi parlamentarzyści ostatnio zaktywizowali się medialnie. Siłą rzeczy rzutuje to i na tematykę mojego bloga, bo pewnych spraw nie można nie skomentować. Tym razem na cenzurowanym Pan Poseł Marek Suski. Na swoim blogu donosi on ze zdziwieniem, że na czas modernizacji linii kolejowej Radom-Warszawa ruch na niej będzie wstrzymany. Zaiste zaskakujące. Każdy, kto widział choćby z daleka przedmiotową linię wydedukował to już pare lat temu.

Zastanawiam się jak Pan Poseł inaczej wyobrażał sobie rozwiązanie komunikacji na tej linii. Nie da się wymieniać podbudowy, kłaść nowych szyn, budować obiektów inżynieryjnych i jednocześnie realizowac przewozów w sytuacji, kiedy linia jest jednotorem. A jest na całym odcinku od Radomia aż do Warki (czyli na obszarze LCS Radom). Chyba, że Pan Poseł myślał, że pociągi będa fruwać nad nasypami holowane przez helikoptery startujące z kosmodromu Obice (którego budowę ochoczo lansowała niegdyś jego partia - zob wizualizację poniżej).

Wahadłowy ruch dałoby się ewentualnie wprowadzić na odcinku z Warki do Warszawy. Problem w tym, że będzie on realizowany równolegle z obszarem LCS Radom więc znowu wracamy do punktu wyjścia czyli fruwania nad torowiskiem. Ażeby wyczerpać już temat dodam, że wahadłowanie komunikacji na liniach dwutorowych wprowadza kosmiczne opóźnienia w kursowaniu pociągów. Np. na odcinku Kraków-Bochnia czas przejazdu pociągów 'regio' zwiększył się z 30minut do nawet 75min (!) tylko dlatego, że w kilku punktach realizowane są roboty przy obiektach inżynieryjnych na jednej z nitek.

Wiem, że wizja objazdów przez Modlin to coś co rzuci czytelników Pańskiego bloga na kolana i sprawie, że niejednu mu krew się zagotuje. Ale chyba nie tym razem. Tak się bowiem składa, że objazdy te pójdą nie przez Modlin, ale przez Dęblin. Polecam atlas geograficzny dla szkół podstawowych - do kupienia już za 11zł (np tutaj).

Na koniec gorąca prośba Panie Pośle: prosze czasami pomyśleć troszkę, zanim znowu chlapnie Pan coś równie głupiego. To nie boli.

czwartek, 16 lutego 2012, isoxazolidine

Polecane wpisy

  • Człowiek 25-lecia - ja głosuję na Sebastiana Pawłowskiego !

    Trwa aktualnie plebiscyt, w ramach którego Czytelnicy "Gazety Wyborczej" wybierają "Człowieka 25-lecia" oraz najważniejsze wydarzenie mijającego ćwierćwiecza. J

  • Świętujmy 2 listopada (!)

    Dziś odnalazłem w sieci notkę, która wzbudziła moje ogromne zainteresowanie. Dodam, że w pełni podzielam pogląd Autora. Cytuję: " Dlaczego w Rad

  • Znowu mi ręce opadły ...

    Wskutem partacko przygotowanych aktów prawnych istnieje reaelne zagrożenie, że radomskie MPK (będące pionierem w dziedzinie ekologizacji taboru) zostanie ukaran

statystyka