Komentarze, rozważania, opinie, porównania.
Blog > Komentarze do wpisu

Nikt nam nie wmówi że czarne jest czarne

Znowu dał koncert mój ulubiony kabaret zwany też (chyba dla niepoznaki) zespołem medialnym PO w Radomiu. Kabaret powołany by wmawiać radomianom, że czarne nie jest czarne. W ramach kolejnego odcinka niekończącego się  (póki co) spektaklu usłyszeliśmy jakże znajomo brzmiąca nowomowę, z której wynika, że likwdacja nie jest likwidacją a generalnie po zniesieniu kolejnych już instytucji w regionie będzie nam lepiej. Aha, i jeszcze ktoś z zespołu puścił bąka o rzekomym kompromisie. Niezorientowanym wyjaśnię, że jakimś cudem przyjmuje się "kompromisowy wariant" likwidacji sądów i jakimś cudem w ramach owego specyficznie rozumianego kompromisu akurat radomskie sądy w komplecie do likwidacji się załapują. Propagandzistom radomskiej Platformy polecam definicję słowa "kompromis" zaczerpniętą ze słownika PWN:

kompromis - porozumienie osiągnięte w wyniku wzajemnych ustępstw (wg słownika PWN)

wtorek, 09 października 2012, isoxazolidine

Polecane wpisy

  • Człowiek 25-lecia - ja głosuję na Sebastiana Pawłowskiego !

    Trwa aktualnie plebiscyt, w ramach którego Czytelnicy "Gazety Wyborczej" wybierają "Człowieka 25-lecia" oraz najważniejsze wydarzenie mijającego ćwierćwiecza. J

  • Świętujmy 2 listopada (!)

    Dziś odnalazłem w sieci notkę, która wzbudziła moje ogromne zainteresowanie. Dodam, że w pełni podzielam pogląd Autora. Cytuję: " Dlaczego w Rad

  • Znowu mi ręce opadły ...

    Wskutem partacko przygotowanych aktów prawnych istnieje reaelne zagrożenie, że radomskie MPK (będące pionierem w dziedzinie ekologizacji taboru) zostanie ukaran

Komentarze
Gość: roger, *.play-internet.pl
2012/10/09 22:03:53
Na szczęście dla Radomia w Radzie Miasta rządzi PISs i prezydentem też jest PISsowiec. Dlatego też nasze miasto to kraina dobrobytu. Gdyby nie ta okropna Platforma, która po zabiciu jedynego legalnie wybranego prezydenta kraju, za cel numer jeden obrała upokorzyć mieszkańców Radomia i zniszczyć miasto za proPISsowość Raom byłby pierwszą na świecie zrealizowaną od początku do końca Utopii.
Ludzie!!! Nie obrażajmy się na władze centralne za to, że ważne urzędy przenosi z prowincji do miast. Obraźmy się na lokalne władze za to, że zrobiły prowincję z czternastego co do wielkości miasta w kraju.
-
Gość: giralt, *.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
2012/10/11 15:04:37
A ja się obrażam że wladze centralne robią z nas na siłę prowincję! W krajowej strategi rozwoju regionalnego wyraźnie to zapisano i zapisy te są realizowane z uporem godnym lepszej sprawy: likwiduje się kolejne instytucje, odmawia pieniędzy na infrastrukturę itd. Dziwię się że kopaczowej, witkoskiego i ski jeszcze nikt nie wywiózł z Radomia na taczkach!
-
Gość: roger, *.play-internet.pl
2012/10/11 22:43:48
Władzom Radomia odebrałbym prawo do decydowania o choćby złotówce, bo to zawsze zmarnowane pieniądze:
- inwestycje drogowe, każda trwa zbyt długo, jest za droga, a na koniec kompletnie spiepr**na (Kozienicka, 1905-roku, rondo reja-okulickiego-mireckiego-limanowskiego) itd.
- co z remontem dworca na Euro?
- kto normalny zamienia politechnikę w uniwersytet kiedy bezrobocie wśród absolwentów kierunków humanistycznych sięga w kraju 50%, a w Radomiu nawet więcej?
- jak tam lotnisko? my mając całą infrastrukturę dalej nie mamy lotniska cywilnego, zaś w ciągu ostatniej dekady w Polsce od podstaw powstało kilkadziesiąt lotnisk
- w jakim samorządzie wymyśla się stanowisko specjalisty ds. wykluczonych, a następnie się je likwiduje gdy gość, który nie dostał się do sejmu zostaje dyrektorem szkoły? Co ciekawe na tym gościu ciążą (oczywiście) niewyjaśnione zarzuty o rasistowskie wpisy na forach internetowych.
Można napisać wielotomową książkę, w której spokojnie da się udowodnić, że obecne władze Radomia robią wszystko by to miasto zniszczyć, a jego mieszkańców pogrążyć w biedzie. Bo tylko bieda radykalizuje ludzi i zapewnia w demokracjach władzę skrajnej i populistycznej prawicy, która by się utrzymać przy korycie robi rzeczy bardzo niedemokratyczne.
Możemy narzekać i szukać zewnętrznych winowajców zapaści tego miasta, ale w głębi duszy każdy z nas wie, że to my jesteśmy winni. Ja bo w końcu odpuściłem i wyjechałem, twórca bloga, bo pyta czego nie zrobiła PO, zamiast zapytać co zrobił on. Ty też giralcie, bo oszukujesz się, że radomscy posłowie PO mogą zrobić dla Radomia więcej niż samodzielnie rządzące władze miasta.

-
Gość: isoxazolidine, *.igloonet.pl
2012/10/12 19:20:18
Drogi panie Rogerze,
Daleki jestem od rozgrzeszania władz miasta z tego co robią. Lektura mojego bloga dostarczy Panu wielu tego przykładów. Z drugiej strony, sypiąc stekiem bzdur sam podważa pan swoje - skądinąd pożyteczne - intencje. Proszę na ten przykład wskazać mi owo "kilkadziesiąt" otwartych w kraju lotnisk? ja doliczyłem się dwu: Modlina (który ruszył) i Swidnika (ktory jest prawie gotowy). Reszta wywodów jest równie wiarygodna. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że Modlin uruchomiono przy wielusetmilionowej dotacji włądz województwa mazowieckiego. Swidnik za setki milionow od wojewodztwa lubelskiego. Gdzie jest chocby milion zł od marszałka Struzika na Sadkow? Do kogo nalezy miec pretensje?
Idąc dalej: od kiedy to Prezydent ma jakiekolwiek prawne i finansowe mozliwosci budowania drog ekspresowych czy linii kolejowych znaczenia krajowego? Czyzby wczoraj dokonaly sie jakies zasadnicze zmiany w prawodawstwie dotyczacym funkcjonowania GDDKiA oraz PLK? Od kiedy prezydent jest organem majacym jakakolwiek wladze nad uczelniami akademickimi?
Proszę jak najczesciej monitorowac dzialania wladz miasta i poddawac je krytyczne ocenie. LICZĘ NA TO (!). Ale prosze nie popadac w idiotyczna paranoje i nie oskarzac A.Kosztowniaka o calezlo tego swiata, bo to daje efekt przeciwny od oczekiwanego: przestaje Pan byc wiarygodny. Chyba że lubi pan robić z siebie idiotę ot tak dla sportu.

PS. Jesli chce Pan poznac moje inicjatywy na rzecz Radomia i regionu to prosze poszperac w internecie. Znajdzie Pan tego na kopy.
PS2. Kto uchwalił Krajową Strategię Rozwoju Regionalnego? Czy właściwie oddaje ona realne oczekiwania i potrzeby Radomia?
statystyka