Komentarze, rozważania, opinie, porównania.
Blog > Komentarze do wpisu

(Nie)honorowe obywatelstwo Radomia

Ostatnie decyzje w sprawie nadania tytułu honorowego obywatela miasta Radomia w najwyższym stopniu zaskoczyły mnie i skłoniły do głębszej refleksji.

Zadałem sobie takie oto pytanie: czym byłby dziś Radom bez Huberta Czumy? Takim samym Radomiem. Gdzieś w bazie danych ekstremalnie prawicowych politruków zabrakłoby jednego nazwiska i tyle. Cała historia z tym człowiekiem w kontekście Honorowego Obywatelstwa to moim zdaniem kompletne nieporozumienie. Jeśli zasługuje on na jakieś wyróżnienie to raczej Honorową odznakę partyjną takiej czy innej formacji z prawego skrzydła.

Idąc dalej w rozważaniach. Kim jest Stanisław Banaszkiewicz? Cóż, miałem się okazję z nim zetknąć na studiach. Burczący i zrzędliwy. Ale moje prywatne odczucie nie mają tu żadnego znaczenia. Jego fachowość i dokonania na polu pracy z młodzieżą nie budzą u mnie wątpliwości. Sukcesy osiągane przez jego podopiecznych niewątpliwie wystawiły naszemu miastu pozytywną wizytówkę. Czym byłby Radom bez Banaszkiewicza? Miastem troszkę mniej znanym i mniej cenionym w edukacyjnych kręgach. Nie czarujmy się - jakaś przełomowa różnica by się tutaj nie zarysowała. Niemniej tu właśnie dochodzimy do punktu w którym Komisja RM skompromitowała się całkowicie. Bo samo już zestawianie ze sobą dwu wymienionych nazwisk to potwarz dla dr Banaszkiewicza.

Na koniec Komisja skompromitowała się do reszty. Czym byłby bowiem dziś Radom bez Grzecznarowskiego? Człowieka, który stojąc na czele radomskiego samorządu zbudował w zasadzie od zera w Radomiu wielki przemysł i sieć obiektów technicznych, która do dziś stanowi kościeć infrastrukturalny miasta? Bez niego Radom byłyby dziś najprawdopodobniej miastem mającym wielkość i znaczenie Szydłowca lub Zwolenia. I takiemu człowiekowi Radni odmawiają Honorowego Obywatelstwa szukając jakichś żałosnych kruczków. Dno.

Prawicowym politykom tak chętnie odwołującym się do społecznej nauki KK i tak dynamicznie szukających „haków” na Grzecznarowskiego polecam inny, znacznie wdzięczniejszy obiekt do polityczno/historycznych studiów. Ot np. ten na poniższym, znalezionym w intermecie zdjęciu. Podobnych znaleźć można masę. Manipulacja? Chyba nie bo jakoś nie widzę potoku spraw o zniesławienie w Sądach RP.

 

niedziela, 12 maja 2013, isoxazolidine

Polecane wpisy

  • Człowiek 25-lecia - ja głosuję na Sebastiana Pawłowskiego !

    Trwa aktualnie plebiscyt, w ramach którego Czytelnicy "Gazety Wyborczej" wybierają "Człowieka 25-lecia" oraz najważniejsze wydarzenie mijającego ćwierćwiecza. J

  • Świętujmy 2 listopada (!)

    Dziś odnalazłem w sieci notkę, która wzbudziła moje ogromne zainteresowanie. Dodam, że w pełni podzielam pogląd Autora. Cytuję: " Dlaczego w Rad

  • Znowu mi ręce opadły ...

    Wskutem partacko przygotowanych aktów prawnych istnieje reaelne zagrożenie, że radomskie MPK (będące pionierem w dziedzinie ekologizacji taboru) zostanie ukaran

Komentarze
Gość: Dogen45, *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
2013/05/12 20:52:41
Fotografię mam w swoim archiwum i mnie nie zaskoczyła ale jestem pewien, że 95% czytelników wpadnie w osłupienie. Natomiast treść doskonała - co by było gdyby nie .....
Gdyby nie Grzecznarowski zamiast Radomia byłby tu Szydłowiec.
-
Gość: gość, *.radom.vectranet.pl
2013/11/26 20:28:42
Nie sądziłem, że kiedykolwiek napiszę tak krytyczną ocenę znanego mi od dawna z forów "isoxa". To zdjęcie, nie wiadomo z jakiego kontekstu wyrwane, jest jak strzał kulą w płot. Nie było w Polsce księży kolaborujacych z nazistami. W "nagrodę" wódz Adolf wysyłał ich do "sanatorium" w Dachau lub Auschwitz - vide ks. Maksymilian Kolbe - który jakoś nie chciał Ci "przejść przez gardło". No i wracając do lewicy zapominasz, skąd są ich korzenie. Zapomniałeś o PZPR, która "wypączkowała" z PPR, a jej założyciele, zrzucani tu na spadochronach, śpiewali po drodze hymn sowiecki. I gdybym mógł, to zamieścił bym tu zdjęcie z defilady wojski sowieckich i niemieckich w Białymstoku, we wrześniu '39. Skąd te cierpkie uwagi o "prawicy"? Może ci ludzie mają lepszą pamięć?
statystyka