Komentarze, rozważania, opinie, porównania.
RSS
piątek, 07 lutego 2014

Trwa aktualnie plebiscyt, w ramach którego Czytelnicy "Gazety Wyborczej" wybierają "Człowieka 25-lecia" oraz najważniejsze wydarzenie mijającego ćwierćwiecza. Jedną z osób na którą można oddać głos jest Sebastian PAWŁOWSKI, członek stowarzyszenia "Radomskie Inwestycje".

Dzięki jego zaangażowaniu udało się m.in. zrobić wiele dobrego w naszym mieście. I tych wielkich i tych małych. Mamy wiele udogodnień dla niepełnosprawnych i rodziców z dziećmi (podjazdy, pochylnie, przejścia dla pieszych. Mamy szansę na dobry, nowoczesny węzeł komunikacji miejskiej przy dworcu kolejowym. Sebastian przekonał władze miasta i kolei do budowy nowych przystanków podczas remontu linii nr 8. Długo jeszcze można by wymieniać. Wszędzie tam gdzie rozgrywają się ważna dla Radomia i Radomian sprawy Sebastian jest zawsze na pierwszej linii frontu.

Ja oddałem głos właśnie na niego. I do tego samego zachęcam również Państwa.

Można to zrobić pod tym linkiem.

Radom do boju!

18:53, isoxazolidine
Link Komentarze (2) »
czwartek, 01 sierpnia 2013

Dziś odnalazłem w sieci notkę, która wzbudziła moje ogromne zainteresowanie. Dodam, że w pełni podzielam pogląd Autora. Cytuję:
"Dlaczego w Radomiu nie celebrujemy OFICJALNIE Święta Odzyskania Niepodległości już od 2 listopada. To kolejna data, z której Radom może być dumny, a żadne inne miasto w Polsce nie może nam jej odebrać. To właśnie w Radomiu Komitet Pięciu ogłosił 2 listopada 1918 roku niepodległość, wywieszając biało-czerwoną flagę na gmachu Corazziego (na dowód zdjęcia). Od 2 listopada byliśmy zatem JEDYNYM niepodległym miastem w Polsce. Historycy nazywają ten okres Republiką Radomską. Mamy pełne prawo do tego, aby świętować wcześniej niż inne miasta. I jesteśmy pewni, że ogólnopolskie media zainteresowałyby się faktem, dlaczego w Radomiu ktoś się "pomylił" i rozpoczął świętowanie na 9 dni przed całą Polską. Czas, aby w tym roku naprawić ponad 20-letnie zaległości ..."

I dalej: (...) "A swoją drogą ciekawe, dlaczego nikomu nie przyszło do głowy, żeby wyjaśnić, skąd na kamieniu pod Dębem Wolności przed Resursą wzięła się data 2 listopada" (...)

Polecam oryginalną notkę wraz z komentarzami w portalu FaceBook.

10:37, isoxazolidine
Link Komentarze (1) »
niedziela, 28 lipca 2013

Wskutem partacko przygotowanych aktów prawnych istnieje reaelne zagrożenie, że radomskie MPK (będące pionierem w dziedzinie ekologizacji taboru) zostanie ukarane za swoją innowacyjność. Sprawa dotyczy podatku akcyzowego od gazu ziemnego a o całej sprawie szeroko pisząmedia - m.in Gazeta Wyborcza (p. MPK będzie miało kłopot z autobusami zasilanymi gazem ). Mnie rozwaliła reakcja Posła Radosława Witkowskiego. Obiecywał w przeszłości wiele i jakoś nic z tego nie wynikło poza mętnym bełkotem, lansem i glansem. Owym lansem zajmuje się już wręcz specjalnie powołany zespół. Teraz, zamiast zakasać rękawy (ma po raz już chyba tysięczny okazję wykazac się i cokolwiek zrobić!) szuka kruczków by "dokopać" MPK-wi. Daleki jestem od zadowolenia, kiedy patrzę na sytuację komunikacji autobusowej w Radomiu, a monopolizacja przewozów w konsenwencji przekształcenia MPK z podmiot gminy budzi moje szczere niezawodolenie. Ale przecież do diabła ciężkiego niezależnie od tego jak dobry system funkcjonowałby w Radomiu wprowadzenie akcyzy na CNG uderze w Radom tak samo (!). Czy to aż tak trudno zrozumieć? Niektórym najwyraźniej tak. Może to od upałów ...

Źródło: znalezione w internecie

15:46, isoxazolidine
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 13 maja 2013

Towarzysz Dzierżyński zwykł mówić - "dajcie mi człowieka a kwity się znajdą". Inna znamienna cecha bolszewickiego systemu - chcesz być uznany za niewinnego - udowodnij, żeś niewinny!

Po co o tym przypominam? A w nawiązaniu do ostatnich, bulwersujacych decyzji Komisji Kultury RM Radomia. Bo jak nazwać wyssane z szamba i niczym nie poparte oskarżenia względem Józefa Grzecznarowskiego? Dano im wiarę ot tak. Żaden dowód nie był potrzebny. Uznano najwyraźniej, że jeśli zarzut jest niesłuszny to Józef Grzecznarowski powinien się obronić. Jaśnie oświeconym radnym z Komisji Kultury polecam lekturę Art. 11 ust. 1 Powszechej Deklaracji Praw Człowieka, art. 14 ust. 2 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych oraz art. 6 ust. 2 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i na koniec Art. 42 ust. 3 Konstytucji RP.

21:59, isoxazolidine
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 12 maja 2013

Ostatnie decyzje w sprawie nadania tytułu honorowego obywatela miasta Radomia w najwyższym stopniu zaskoczyły mnie i skłoniły do głębszej refleksji.

Zadałem sobie takie oto pytanie: czym byłby dziś Radom bez Huberta Czumy? Takim samym Radomiem. Gdzieś w bazie danych ekstremalnie prawicowych politruków zabrakłoby jednego nazwiska i tyle. Cała historia z tym człowiekiem w kontekście Honorowego Obywatelstwa to moim zdaniem kompletne nieporozumienie. Jeśli zasługuje on na jakieś wyróżnienie to raczej Honorową odznakę partyjną takiej czy innej formacji z prawego skrzydła.

Idąc dalej w rozważaniach. Kim jest Stanisław Banaszkiewicz? Cóż, miałem się okazję z nim zetknąć na studiach. Burczący i zrzędliwy. Ale moje prywatne odczucie nie mają tu żadnego znaczenia. Jego fachowość i dokonania na polu pracy z młodzieżą nie budzą u mnie wątpliwości. Sukcesy osiągane przez jego podopiecznych niewątpliwie wystawiły naszemu miastu pozytywną wizytówkę. Czym byłby Radom bez Banaszkiewicza? Miastem troszkę mniej znanym i mniej cenionym w edukacyjnych kręgach. Nie czarujmy się - jakaś przełomowa różnica by się tutaj nie zarysowała. Niemniej tu właśnie dochodzimy do punktu w którym Komisja RM skompromitowała się całkowicie. Bo samo już zestawianie ze sobą dwu wymienionych nazwisk to potwarz dla dr Banaszkiewicza.

Na koniec Komisja skompromitowała się do reszty. Czym byłby bowiem dziś Radom bez Grzecznarowskiego? Człowieka, który stojąc na czele radomskiego samorządu zbudował w zasadzie od zera w Radomiu wielki przemysł i sieć obiektów technicznych, która do dziś stanowi kościeć infrastrukturalny miasta? Bez niego Radom byłyby dziś najprawdopodobniej miastem mającym wielkość i znaczenie Szydłowca lub Zwolenia. I takiemu człowiekowi Radni odmawiają Honorowego Obywatelstwa szukając jakichś żałosnych kruczków. Dno.

Prawicowym politykom tak chętnie odwołującym się do społecznej nauki KK i tak dynamicznie szukających „haków” na Grzecznarowskiego polecam inny, znacznie wdzięczniejszy obiekt do polityczno/historycznych studiów. Ot np. ten na poniższym, znalezionym w intermecie zdjęciu. Podobnych znaleźć można masę. Manipulacja? Chyba nie bo jakoś nie widzę potoku spraw o zniesławienie w Sądach RP.

 

10:24, isoxazolidine
Link Komentarze (2) »
środa, 10 kwietnia 2013

Bohdan, stary druhu ...
Znamy się kopę lat, zdarzało się że wiele spraw dzieliło nas ... ale to teraz kompletnie nie ma znaczenia. Trzymaj się mocno i wracaj do zdrowia. Jestem pewien, że wygrasz tę walkę (!!!!)

21:23, isoxazolidine
Link Komentarze (2) »
piątek, 01 marca 2013

Jesteśmy "na świeżo" po konferencji prasowej Ministra Nowaka, podczas której zapewniano nas, że z katastrofy "wyciągnięto konkretne wnioski", nie tylko personalne, że podjęto konkretne działania. A ja mam wątpliwości. Przykładów szukać daleko nie trzeba. Weźmy ot stację Sandomierz, ze zniszczoną w 2010r infrastrukturą do sterowania ruchem. Niezorientowanym przypomnę, że to właśnie awaria systemu i stosowanie tzw "sygnału zastępczego" była przczynyną tego co wydarzyło się k. Szczekocin. W sprawie tej stowarzyszenie "Radomskie Inwestycje" interpelowało w 2011r (zobacz tutaj). Okazuje się, że Ministerstwo problem zna. Ba! Dawno już przygotowało dokładny zakres robót niezbędnych do przywrócenia normalności w Sandomierzu. Na co czeka Rząd? Na kolejną katastrofę - tym razem pod Sandomierzem? A znajdująca się w agonalnym stanie linia nr22? Tu również Minister "wyciągnął wnioski" ? ... Nie za bardzo wiem tylko jakie. Mam wątpliwości czy Minister wogóle wie co mówi ...

Czerwiec 2010 rok. Dworzec w Sandomierzu po powodzi (Fot. www.gazeta.pl)

17:49, isoxazolidine
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 05 lutego 2013

Z najwyższym zdumieniem przeczytałem dziś doniesienie portalu 'Radom24' (zob. pełny tekst), z którego wynika, że Poseł Ziemi Radomskiej (tak! to nie pomyłka! Ziemi Radomskiej!) Armand Ryfiński ostro kontestuje budowę Centrum Przetwarzania Danych w Radomiu. Przypomnę, że to jedna z nielicznych instytucji ponadlokalnych jakie udało się sprowadzić do Radomia. O tym, że dodaje ona miastu prestiżu i miejsc pracy nie trzeba nikogo przekonywać. Tymczasem Pan Poseł zadaje pytania, które kwestionują sens istnienia tej instytucji w Radomiu. Co i w jakiej grze usiłuje ugrać Poseł armand Ryfiński? Nie wiem. Ale chętnie się dowiem.

CPD Radom - źródło: http://www.cpd.mf.gov.pl/centrum-przetwarzania-danych

Centrum Przetwarzania Danych w Radomiu (fot. oficjalna strona CPD)

21:06, isoxazolidine
Link Dodaj komentarz »
środa, 02 stycznia 2013

Jak donosi Radny Bohdan Karaś na swoim blogu, Platforma Obywatelska przyjąć ma nową strategię polegającą na tym, że Radom zaleje taka fala forsy, że samorząd spod znaku PiS weźmie i udusi się. Postanowiłem poważnie pochylić się nad tym zagadnieniem, jako że Bohdan nie ma zwyczaju pisać z księżyca, a zatem można zaryzykować hipotezę, że wiedzę swą czerpie ze źródeł zbliżonych do Platformy.

I wszystko byłoby fajnie ... ale sęk w tym, że pojęcie "fali forsy" może być bardzo różnie rozumiane. Nie tak dawno czołowi aktywiści radomskiej PO (jeszcze zanim powstał budzący śmiech zespół prasowy PO zwany popularnie grupą d/s lansu i glansu) usiłowali wylansować się trąbiąc o kosmicznych inwestycjach jakie sprowadzili. Na poparcie tej tezy mieli jakieś tam drobne, kilkumilionowe inwestycyjki (zob. m.in 'Radom i Region jako inwestycyjna biała plama'). Jeśli teraz gromko lansowana "fala" ma przyjąć podobny kształt jakościowy, to na miejscu PO nie liczyłbym, że ktokolwiek w radomskim samorządzie się udusi. Chyba że ze śmiechu. Skoro jednak coś na rzeczy jest to na miejscu byłoby podpowiedzieć Platformie o jaką gotówkę chodzi, zanim zbłaźni się po raz kolejny z kretesem. Jedna, dwie duże inwestycje (duże Panie Wędzonka & Co!! - duże znaczy takie warte 150-200mln!) dofinansowane centralnie na poziomie 70-80% Radomia nie "uduszą". Miasto - choć będą problemy - łyknie i 5 takich przedsięwzięć. Aby nas zapchać potrzebowalibyście wygenerować dofinansowanie centralne na 10 takich projektów. Ale śmiało! Czekam z utęsknieniem na tą dychę!! Niech Andrzej Kosztowniak udławi i się spartoli nawet 1/3 z tej puli. Święćcie triumfy, że dokopaliście Prezydentowi z PiS. Mnie to mało obchodzi. I PO, i PiS i cała Wasza śmieszna walka. Grunt, że Radom byłby ustawiony. Bo nawet te 6-7 zrealizowanych projektów autentycznie dużego kalibru to będzie 1-1,5 miliarda jak nic. To by dało nam szanse odrobić z 10 lat zaległości.

Można pomarzyć. Nie wierzę w tą falę. Jeśli się pomylę, to wszem i wobec ślubuję uroczyście, że za własne pieniądze wykupię na łamach Gazety w Radomiu duże ogłoszenie, w którym obwieszczę wszem i wobec że Ewa Kopacz, Wiesław Wędzonka, Radosław Witkowski i reszta to największe debeściaki pod słońcem. Większe niż Pan Wąski i jego mafia.

debeściaki - źródło: www.demotywatory.pl

19:07, isoxazolidine
Link Komentarze (1) »
wtorek, 09 października 2012

Znowu dał koncert mój ulubiony kabaret zwany też (chyba dla niepoznaki) zespołem medialnym PO w Radomiu. Kabaret powołany by wmawiać radomianom, że czarne nie jest czarne. W ramach kolejnego odcinka niekończącego się  (póki co) spektaklu usłyszeliśmy jakże znajomo brzmiąca nowomowę, z której wynika, że likwdacja nie jest likwidacją a generalnie po zniesieniu kolejnych już instytucji w regionie będzie nam lepiej. Aha, i jeszcze ktoś z zespołu puścił bąka o rzekomym kompromisie. Niezorientowanym wyjaśnię, że jakimś cudem przyjmuje się "kompromisowy wariant" likwidacji sądów i jakimś cudem w ramach owego specyficznie rozumianego kompromisu akurat radomskie sądy w komplecie do likwidacji się załapują. Propagandzistom radomskiej Platformy polecam definicję słowa "kompromis" zaczerpniętą ze słownika PWN:

kompromis - porozumienie osiągnięte w wyniku wzajemnych ustępstw (wg słownika PWN)

19:53, isoxazolidine
Link Komentarze (4) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 28
statystyka