Komentarze, rozważania, opinie, porównania.
RSS
piątek, 21 sierpnia 2009
W latach 70-tych zapanowała w Polsce swoista moda na urządzanie parków etnograficznych. Wielkim szczęściem dla naszego regionu było, że znaleźli się ludzie, którzy na tej fali założyli Skansen Wsi Radomskiej. Gdyby nie oni, dziś większość zgromadzonych tam bezcennych obiektów architektury wiejskiej i małomiasteczkowej byłaby już zapewne na zawsze stracona. Niedawno razem z moją trzyletnią córeczką miałem okazję odwiedzić tą placówkę, a parę dni wcześniej podobny skansen w Lublinie. Spróbuję podzielić się swoimi spostrzeżeniami.
środa, 19 sierpnia 2009
Od niepamiętnych już czasów kolejni Prezydenci Radomia wychodzą z - dość wygodnego dla nich - założenia, że interes miasta kończy się na jego rogatkach, a wszystko co dzieje się dalej nie powinno w najmniejszym stopniu nas obchodzić. Wygodnie jest tak myśleć; to ogranicza zakres niezbędnej do wykonania pracy do minimum. Tymczasem poza granicami miasta rozgrywają się sprawy o strategicznym dla nas znaczeniu. Rozgrywają się bez naszego udziału. Kolejne ekipy zamknięte w murach gmachu przy ulicy Kilińskiego mają jednakowoż ważniejsze sprawy na głowie. Na przykład której ulicy zmienić patrona. A Radom niech traci. Co tam

Skąd zamiar pisania tego bloga? Pomysł kolebał mi się po głowie już od dawna. Częstokroć nasze radomskie sprawy wydają się iśc dobry torem. Kiedy jednak spoglądnie się na to z dytansu, z perspektywy innych miast, obraz sytuacji wygląda inaczej. Czasem radykalnie. Zimne, świeże spojrzenie z dystansu jest chyba Radomiowi potrzebne. Tym chcę się zająć redagując bloga. Zachęcam do lektury!

15:33, isoxazolidine
Link Komentarze (4) »
1 ... 26 , 27 , 28
 
statystyka